Kino otwarte jeszcze w tym miesiącu!

Kaliscy wielbiciele kina mogą zacierać ręce – jeszcze w styczniu w Galerii Tęcza otwarty zostanie pięciosalowy multipleks. Tym samym ostatecznie zażegnane zostaną wątpliwości, jakie jeszcze dwa miesiące temu towarzyszyły tej inwestycji. Okazało się wtedy, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie wyraził zgody na wprowadzenie do pierwotnego projektu modyfikacji, jakich wymagałoby umieszczenie w galerii kina.

Na szczęście sprawa została rozwiązana na korzyść grupy Rank Progress SA, inwestora galerii. Kino powstaje, a jego otwarcie będzie miało miejsce w przyszłym tygodniu. Cinema 3D w Kaliszu w pięciu salach może pomieścić jednocześnie aż 1200 widzów. Trzy sale zostaną wyposażone w nowoczesne urządzenia do projekcji filmów w trójwymiarze. Ponadto kino ma być w pełni przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych.

Przypomnijmy, że oficjalne otwarcie centrum handlowego Galeria Tęcza miało miejsce 22 października 2011 roku. W dniu otwarcia zakupy w nowym centrum zrobiło aż 100 tysięcy klientów z Kalisza i okolic. Od tego czasu Galeria Tęcza stała się jednym z najjaśniejszych punktów w mieście, przywracając dawny blask znajdującemu się tu uprzednio supersamowi Tęcza. Aktualnie obiekt znajduje się w posiadaniu spółki Rank Progress SA, jednak zgodnie z zapowiedziami w przyszłym miesiącu ma zostać sprzedany spółce Kalisz Retail, zależnej od amerykańskiego funduszu Blackstone Real Estate. Kwota na jaką wyceniono galerię to niemal 40 milionów Euro.